What is it?

*TERMODUVAR®  hazır duvar sistemleriyle yapılan konutlar ve ara bölme duvarları diğer yapı sistemlerine göre beklenenden daha hızlı bir süre inşa edilir.

*TERMODUVAR®  hazır duvar sistemlerinin kalitesi sürekli denetim altındadır. Fabrika koşullarında standartlara uygun ölçü ve değerlerle üretilir.

*Diğer yapılara göre modüler ve bir birine bağlı sistem olması nedeniyle deprem, fırtına gibi doğal afetlere dayanıklıdır.

*Mantolama ve diğer ısı yalıtım ürünlerine göre %50 daha fazla ısı ve ses izolasyonu sağlar.

*Modüler sistemi sayesinde istenilen şekil ve ebatlarda binalar yapmak çok kolaydır.

*Mantolama + duvar örme malzemeleriyle kıyaslandığında çok daha ekonomiktir.

*Üretiminden montajına kadar kesinlikle çevre dostudur.

*Beton kalitesi uygulama hataları nedeniyle tehlike yaratabilirken, TERMODUVAR®  hazır duvar sistemleri tamamen statik projeye bağlı kalarak  üretildiğinden hata payı sıfırdır.

*Herhangi bir nedenle hasar görmüş betonarme yapı elemanı güçlendirmek zor ve yüksek maliyetli bir işlem olduğu gibi tamirattan sonra eskisi gibi olmayacağı kesindir. Bu işlem TERMODUVAR®  hazır duvar sistemlerinde oldukça kolay ve düşük maliyetli bir işlem ve ilk hali gibi sapa sağlam kalacaktır.

 

*Betonarme, tuğla ve diğer duvar elemanlarında oluşan fire-zayiat hazır duvar sistemlerinde kesinlikle oluşmaz.

*Çok daha hafif yapılar inşa edilebilir. Bu temel maliyeti düşürdüğü gibi deprem yüklerine karşı da önemli avantaj sağlar.

*Daha küçük kesitlerle çalışıldığından yapının kullanım alanı artar.

*Homojen ve izotrop bir malzeme olduğundan kendinden beklenilen davranışı gösterir ve statik hesaplamalardaki hata payı çok düşüktür.

*TERMODUVAR®  hazır duvar sistemleri istenildiğinde kolayca takviye edilebilir.